Zachráňme Asiu Bibi!

Bratislava, 10. 11. 2017 – Europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO, ECR) absolvoval pracovnú cestu do Pakistanu ako člen oficiálnej delegácie Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR). Cieľom cesty bolo napomôcť k oslobodeniu kresťanky Asie Bibi, ktorá je vo väzení už dlhých osem rokov, odsúdená na smrť.

Moje odporúčanie pre voľby do VÚC

Kandidáti na predsedov VÚC

Erika Jurinová – kandidátka na predsedkyňu Žilinského samosprávneho kraja

Milan Majerský – kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja

 

Kandidáti na poslancov VÚC

Bratislavský kraj

Janka Šípošová
Mikuláš Krippel
Marek Machata
Balázs Szamaranszký
Pavel Chvojka
Martin Štuk
Peter Kremský
Marek Staňo
Martin Smeja

Trnavský kraj

Lucia Drábiková
Rastislav Mráz

Nitriansky kraj

Csaba Tolnai

Trenčiansky kraj

Andrej Kmotorka
Eduard Filo
Dominik Gabriel
Lukáš Ronec
Peter Králik
Tomáš Tines

Žilinský kraj

Juraj Jakubík
Peter Jonák
Barbora Birnerová
Jozef Kavecký
Peter Vons
Ľubomír Bechný
Ján Marosz
Anna Verešová
Peter Vons
Milan Kuriak

Banskobystrický kraj

Ivan Kotúček

Prešovský kraj

Radomír Kizek
Jozef Lukáč
Jozef Bubnár
Martin Fecko

Košický kraj

Peter Liba
Milan Potocký

 

Správa o stave Únie [komentár]

Štrasburg, 13. 9 . 2017 – Dnešné rokovanie Európskeho parlamentu sa začalo prejavom predsedu Komisie o Stave Únie. Jean-Claude Juncker sa v ňom vyjadril ku viacerým dôležitých témam. Europoslanec Branislav Škripek poukazuje hlavne na oblasti, ktoré sa dotýkajú Slovenska a jeho občanov.

Najvýznamnejšou témou prejavu bolo predstavenie vízie európskeho superštátu, na čele s jedným európskym prezidentom s posilnenými právomocami.

Tento prejav  tým odhalil prázdnotu agitácie  premiéra Fica za tzv. jadro. Proces zjednocovania sa totiž deje v oveľa širšom merítku a týka sa jednotného pracovného  trhu, eurozóny, Schengenu, bezpečnosti, migrácie, kde sa očakáva zapojenie všetkých 27 členských krajín. Branislav Škripek povedal: „Premiér Fico sa teda opäť ukazuje ako populista, ktorý využíva európsku tému, aby zakryl nekompetentnosť a ideovú vyprázdnenosť vlastného vládnutia. Slovensko by mali v EÚ zastupovať skutoční lídri, ktorí členstvo v EÚ budú myslieť úprimne a budú vedieť razantne hájiť naše záujmy.”

Branislav Škripek kritizuje tiež to, že predseda Komisie chce riešiť zlú demografickú situáciu legálnou migráciou.  „Cesta ako dopomôcť k lepšej demografickej budúcnosti Európy je dobrá prorodinná politika v kompetencii členských štátov. Naopak, Junckerom navrhovaný európsky superštát bude preto negatívne ovplyvňovať aj národnú rodinnú politiku, ktorá je už dnes ohrozená prítomnou genderovou ideológiou. Navrátenie sa ku kresťanským koreňom s podporou prirodzenej rodiny je to, čo dnes v skutočnosti potrebujeme, aby Európa nezostarla a nevymrela.“