Branislav Škripek napísal list tajomníkovi OSN o situácii kresťanov na Blízkom východe

Branislav Škripek napísal list tajomníkovi OSN o situácii kresťanov na Blízkom východe

28.5. 2015 – Branislav Škripek včera so svojimi kolegami z EP adresoval list generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-munovi. Cieľom listu bolo poukázať na katastrofálnu situáciu kresťanov na Blízkom východe.

Obyvatelia tohto regiónu sú v pernamentom ohrození života zo strany teroristov Islamského štátu (IS). Štátna správa je v troskách a nedokáže adektátne zasiahnuť a ochrániť obyvateľov.

“Videl som túto situáciu na vlastné oči, počas mojej pracovnej cesty do oblasti Iraku a Sýrie. Obyvatelia sa však nevzdávajú. Začali si budovať vlastnú demokratickú samosprávu a aktívne bojujú proti útočníkom z IS,” povedal Branislav Škripek.

Potrebujú však medzinárodné uznanie a pomoc s ochranou voči zverstvám IS. Bez podpory medzinárodného spoločenstva však zostanú bezbranne vystavení násilu a vraždeniu  dobre ozbrojených teroristov z IS.

Preto poslanci vyzývajú listom Generálneho tajomníka OSN ku konaniu. Žiadajú prijať rezolúciu Rady bezpečnosti OSN s cieľom ochrániť kresťanov – Chaldejcov, Sýrsko-Asýrskych i Syriakov a ďalšie menšiny žijúce v oblasti Blízkeho východu.

Signatármi listu boli poslanci pracovnej skupiny EP, ktorá sa zaoberá situáciou kresťanov na Blízkom východe.

Preložený list:
Tajomníkovi Organizácie Spojených Národov
podpis_bankimoon_2

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart