Koho reprezentuje Frans Timmermans?

Koho reprezentuje Frans Timmermans?

Pred niekoľkými dňami sa pán Timmermans zúčastnil  galavečera, ktorý organizovala LGBTI nezisková organizácia s názvom ILGA-Europe a vyzval k prijatiu homosexuálnych manželstiev v celej EÚ.  ECPM – Európske politické hnutie, kde pôsobím ako člen predsedníctva, vydala stanovisko, s ktorým sa plne stotožňujem.

Zdôrazňujeme, že dnešná EÚ stojí pred veľmi závažnými otázkami. Pán Timmermans by sa ako podpredseda Európskej Komisie (EK) mal venovať skôr otázkam ako sa vysporiadať s hroziacim Grexit-om, či ako presviedčať členské krajiny EÚ, aby dôsledne zasiahli proti zverstvám páchaných ISIS, i  ďalším teroristickým skupinám v Afrike. Namiesto toho sa vyjadruje k oblastiam, ktoré vôbec nie sú spoločenským problémom a   výsostne patria do kompetencií členských štátov EÚ.

Preto ako ECPM vyzývame pána Timmermansa rešpektovať suverenitu členských štátov EÚ a zásadu subsidiarity. Účasť podpredsedu EK na  benefičnej akcii pre lobby skupiny LGBTI považujeme za  neúctivé voči pluralite názorov  európskeho myslenia. Pán podpredseda EK by sa mal usilovať o to, aby bol podpredsedom pre všetkých občanov, aj pre veriacich z rôznych náboženstiev, ktorí nesúhlasia s registráciou homosexuálnych manželstiev.

 

Európskej komisii posielam písomnú otázku, v ktorej žiadam vysvetlenie vyjadrení p. Timmermansa. O odpovedi, ktorá by mala prísť do troch týždňov vás budem informovať.

 

Link na stanovisko (v anglickom jazyku):

http://www.ecpm.info/news/questioning-impartiality-timmermans-ec-vice-president
V Bruseli,  8. 7. 2015

 

Branislav Škripek (OĽaNO)

člen Európskeho parlamentu

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart