Kresťanská únia predstavila kandidátov do eurovolieb

Kresťanská únia predstavila kandidátov do eurovolieb

Bratislava, 3. marec 2019

Nová strana Kresťanská únia dnes predstavila svojich kandidátov do volieb do Európskeho parlamentu. Na čele kandidátky sú europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek. Na treťom mieste kandidátky je  Lýdia Pilková, projektová manažérka z Nitry.  Zo štvrtého miesta kandiduje výkonný riaditeľ Lukáš Ronec, ktorý je zároveň poslancom mestského zastupiteľstva v Trenčíne, nasleduje Peter Broz, ktorý pracuje ako politický poradca v Európskom parlamente.

Na šiestom mieste kandidátky je pastor a prekladateľ Daniel Šobr z Banskej Bystrice. Siedme miesto patrí ekonómke Lucii Baranovej-Maliňákovej z Prešova, ktorá pracuje v nadnárodnom koncerne.  Číslo osem má počítačový expert a poslanec samosprávneho kraja Martin Smrčo z Košíc a číslo deväť má rómsky učiteľ a dobrovoľník v oblasti práce s mládežou Michal Baník z obce Soľ.  Alena Harvanová z Giraltoviec, ktorá pracuje ako mzdová účtovníčka, kandiduje z desiateho miesta. Zoznam kandidátov uzatvára mladý podnikateľ Daniel Lukáč z obce Záborské.

Kresťanská únia predstavila kvalitnú kandidátku. Je na nej zastúpený západ, stred aj východ Slovenska, všetky generácie, muži aj ženy. Tento zoznam potvrdzuje, že projekt Kresťanskej únie dokáže spájať ľudí dobrej vôle na hodnotovom základe – na Slovensku aj v Európe,“ uviedla pri predstavovaní kandidátovAnna Záborská.

Ponúkame kandidátku, ktorú môžu voliť kresťania s presvedčením, že každý kandidát bude hájiť tradičné hodnoty vychádzajúce zo židovsko-kresťanských koreňov. Tvoria ju odborníci, sme z rôznych konfesií a vytvárame takto priestor na spoluprácu, dialóg a vzájomnú úctu. Sme jednoducho hlasom kresťanov,“zdôraznil Branislav Škripek.

„Mojou prioritou je posilniť v EP a EÚ kresťanské hodnoty a to najmä solidaritu s hendikepovanými a sociálne slabšími skupinami. Rada  by som sa zamerala na riešenie problematiky ľudí, ktorí sú dlhodobo práceneschopní,  pomôcť im v ich zložitej situácii. Pokiaľ je to možné, umožniť im vstúpiť na trh práce, ” dodala  Lýdia Pilková z Nitry, ktorá sa téme pomoci hendikepovaným ľuďom venuje cez 15 rokov.

Close Menu
×
×

Cart