Ochota slúžiť je pre kresťanských politikov kľúčová

Ochota slúžiť je pre kresťanských politikov kľúčová

19. 10. 2017 – Začiatkom tohto týždňa sa konalo ďalšie podujatie s názvom  “Regionálne modlitbové raňajky”, tentokrát v Žiline.

Cieľom modlitbových raňajok, ktoré sa konajú vo viacerých krajinách sveta, je vytvoriť priestor pre politikov, aktivistov,  podnikateľov, pastorov, kňazov či vedúcich spoločenstiev, aby spolu budovali vzťahy a modlili sa za potreby svojich komunít, vládu a parlament. Stretnutie inicioval europoslanec Branislav Škripek a záštitu prevzala poslankyňa NR SR Erika Jurinová. Stretnutia sa zúčastnilo 35 hostí.

Raňajok  v Žiline sa zúčastnili aj ďalší poslanci NR SR: Anna Verešová, Richard Vašečka, Ján Marosz a poslanci z VÚC či zastupiteľstiev. Po úvodných príhovoroch mohol každý z účastníkov predniesť úmysel, za ktorý sa všetci zúčastnení modlili. Jeden z úspešných podnikateľov sa podelil o svoju skúsenosť. Za kľúčové považuje, a to nielen v podnikaní ale aj v politike, ochotu slúžiť. Ak zamestnanec, podnikateľ či politik nemá ochotné srdce pre službu druhým, nebude nikdy dobre vykonávať svoje poslanie. Organizátori žilinských raňajok vybrali citát z Biblie, ktorý sa stal smerodajným pre podujatie:

Šťastný je človek, ktorého netrápi vlastné svedomie a ktorý nestratil nádej. (Sir 14,2). Cez víkend sa konalo podobné podujatie v Prievidzi, ktorého sa zúčastnila aj europoslankyňa Anna Záborská.

Fotogaléria

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart