Odmietli vyzdobiť tortu a teraz im hrozí perzekúcia
Meno a priezvisko

Odmietli vyzdobiť tortu a teraz im hrozí perzekúcia

24.októbra 2016 Odvolací súd v Belfaste zamietol odvolanie cukrárne Ashers Baking Company voči rozsudku, ktorý hovorí, že táto firma porušila zákon tým, že odmietla vyzdobiť tortu sloganom podporujúcim manželstvo homosexuálov.

V máji 2015, oblastný sudca Brownlie vyniesol rozsudok, ktorý odsúdil konanie Ashers Baking Company ako priestupok politickej diskriminácie a diskriminácie práva na sexuálnu orientáciu.

Rodina McArthurovcov vlastniaca a prevádzkujúca cukráreň Ashers odmietla dodať zákazku od gay aktivistu Garetha Leea. Podľa ich názoru bola v konflikte s ich kresťanským presvedčením, že manželstvo je zväzkom medzi mužom a ženou. Na objednanej torte totiž mal byť nápis „Podporujeme gay manželstvá“ a logo lobistickej skupiny. Torta teda mala zjavne deklaratívny charakter. Na takýto prípad sa dá pozerať skôr s podozrením, že ide o provokáciu.

Po zdĺhavej a drahej súdnej žalobe sa tento prípad prednesený z daní dotovanou „Komisiou pre rovnosť“  (Equality Commission) v Severnom Írsku postavil proti tejto kresťanskej rodine.

Sudcovia Odvolacieho súdu uznali to, že dôvodom, prečo táto rodina odmietla túto službu síce nebolo to, že pán Lee bol gay, ale vydala rozsudok, že odmietnutie objednávky kvôli sloganu na torte bolo „priamou diskrimináciou.“

Rodina teraz musí podľa rozsudku zaplatiť finančnú pokutu.

 

Prevzaté z christian.org.uk

 

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart