Poslanci sa modlili za Slovensko

Poslanci sa modlili za Slovensko

1. december 2016 – Včera sa stretli poslanci NR SR z rôznych politických strán, slovenskí europoslanci a zástupcovia Európskeho kresťanského politického hnutia (ECPM) na modlitebných raňajkách. Cieľom bolo okrem modlitby aj vytvorenie vzťahov a kontaktov naprieč politickým spektrom.

Hostiteľmi raňajok boli europolanci Anna Záborská, Branislav Škripek a poslanec NR SR Richard Vašečka. Po príhovoroch sa podelil o osobnú skúsenosť Ad de Bruin, holandský misionár a pracovník s mládežou pôsobiaci na Slovensku. Poukázal na súčasnú mladú tzv. generáciu Y, ktorá je podľa jeho slov stále online a má neustály prísun informácií, zároveň však je veľmi osamelá. Títo mladí ľudia v sebe skrývajú obrovský potenciál k zmene našej krajiny. Rečník vyzval staršiu generáciu, aby vyvinula maximálne úsilie pomôcť nastupujúcej generácii, aby mala priestor na svoje uplatnenie.

Branislav Škripek, iniciátor modlitebných raňajok na Slovensku povedal: „Modlitebné raňajky majú tradíciu po celom svete. Stretávajú sa na nich nielen politici, ale aj  kňazi, pastori a ľudia z mimovládnych organizácií, kde sa spoločne modlíme za politiku, krajinu a jej predstaviteľov. V zahraničí chodia na takéto raňajky aj predstavitelia iných náboženstiev, pretože sa chcú stretnúť s osobou a učením Ježiša Krista.”

Mottom podujatia bolo: „Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho otca, ktorý je v nebesiach.” Mt 5,16

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart