Protest proti trestuhodným praktikám IPPF

Protest proti trestuhodným praktikám IPPF

Európska sieť Medzinárodnej federácie pre plánované rodičovstvo (IPPF) a iniciatíva Mobilising All of Us („Všetci za potrat“) organizujú v týchto chvíľach v parlamente debatu o prístupe žien k modernej antikoncepcii v EÚ. Keďže spomenutá federácia čelí vážnemu škandálu, ktorý odhalil jej pokútne praktiky obchodovania s orgánmi potratených detí, rozhodli sme sa s kolegami dôrazne protestovať na mieste podujatia.

DSC_7131Poukážeme na trestuhodnosť konania tejto federácie, rovnako ako keď som bol súčasťou augustového protestu pred jej bratislavskou pobočkou.

Dojmy po ukončení stretnutia:
DSC_7147Dnešná dikusia na pôde EP bola plná emócií a vášní. Medzinárodná federácia pre plánované rodičovstvo (IPPF, ktorá je práve v USA vyšetrovaná kvôli predávaniu orgánov potratených detí) tu organizovala podujatie o moderných formách antikoncepcie. Nuž, očakávali sme, že my ako pro-life europoslanci tam nebudeme práve vítaní. Poctili sme ich návštevou, ale nastal iný problem – predsedajúce MEPs nám vôbec nechceli dať slovo, aj keď sme sa hlásili do diskusie. Jedna členka IPPF nás dokonca chcela vykázať… Nuž, neodišli sme. Demokracia je aj pluralita názorov, a ak sa niekomu nepáči, že chceme byť hlasom nenarodených, tak si nectí základné princípy demokracie. A ani ľudský život. Tak ma napadlo, že tieto dámy majú vlastne len to šťastie, že majú viac ako 45 rokov. Vlastné mamy ich vtedy totiž nepovažovali len za tkanivo, alebo len za svoje telo, ale za deti – a tak sa mohli narodiť…

Prednedávnom som v prejave Európsky parlament vyzval k tomu, aby bolo akékoľvek financovanie takýchto iniciatív z našej strany zastavené.

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart