Rozumie premiér Fico tomu, za čo hlasuje?

Rozumie premiér Fico tomu, za čo hlasuje?

2. marca 2016 – V pondelok 7. marca 2016 začína summit EÚ, kde sa bude rokovať o zastavení bezprecedentnej migračnej vlny, ktorej EÚ čelí. Branislav Škripek nepovažuje plán Angely Merkelovej s Tureckom za cestu k riešeniu krízy a podľa jeho slov treba byť s touto krajinou opatrní v rokovaniach. Slovensko bude zastupovať ešte stále premiér SR Robert Fico.

Branislav Škripek neverí, že dohoda s Tureckom bude fungovať. Obrovská moslimská krajina nezdieľa európske hodnoty postavené na rešpektovaní ľudských práv a žido-kresťanskej tradícii. Tá je pre nich naopak dôvodom pre perzekúciu. Ako nedemokratické praktiky uvádza Škripek fakty o neľudskom zaobchádzaní tureckých úradov s utečencami. „Moji priatelia, Syriacki kresťania, majú dôkazy o tom, ako Turci strieľali do bezbranných utečencov na hraniciach so Sýriou pri pokuse o prechod. Mučia väzňov a nedávno medializovaný prípad opozičných novinárov, ktorých uväznila turecká vláda, jasne ukazuje, že nemôžeme hovoriť o demokratickom systéme v tomto štáte,” upozorňuje Branislav Škripek (OĽaNO).

Riešenie problémov by EÚ mala zobrať do vlastných rúk. Podplácať štát miliardami eur európskych daňových poplatníkov, ktorý zámerne eskaluje situáciu v Sýrii a využíva utečeneckú krízu na získanie lepšej pozície je zlá voľba. Premiér Róbert Fico v tomto kritickom okamihu prejavuje dvojitú tvár: „Nechápem pána premiéra. Na jednej strane chodí po Slovensku v rámci predvolebnej kampane a upozorňuje na moslimských utečencov. Hovorí, že bude monitorovať každého moslima na Slovensku. A potom za Bratislavou otočí a spokojne zdvihne ruku za zníženie vízovej povinnosti pre 75 miliónovú moslimskú krajinu s nie priateľským postojom voči kresťanom,Škripek pripomína, že Robert Fico už viackrát deklaroval súhlas so vstupom Turecka do EÚ.

Apelujem na premiéra, aby konal zodpovedne a konzistentne a namiesto populizmu robil rozhodnutia, ktoré budú platné pre slovenských občanov i v zahraničí,“ na záver zdôrazňuje Branislav Škripek.

Stiahnuť ako PDF

Related Images:

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart