AD DE BRUIN
Ad de Bruin pochádza z Holandska a na Slovensku pracuje s organizáciou YWAM od roku 2000. So svojou manželkou zo Švédska majú spolu 3 deti. Medzi jeho kľúčové témy patrí vyučovanie o 7 vrchoch o prinášaní vplyvu Božieho kráľovstva do každej sféry našej spoločnosti.

ANDRAS PATKAI
András Pátkai sa od júla 2013 stal riaditeľom Nadácie spojencov Izraela pre Európu. Posledných 20 rokov sa aktívne zapája do nadväzovania vzťahov medzi Európskymi organizáciami a kresťanskými komunitami s moderným štátom Izraela. Je členom Zboru Viery v Maďarsku, ktorý je najvýraznejším letničným zborom Maďarska a silným podporcom Izraela. V roku 2010 sa Pátkai podielal v Maďarskom parlamente na tom, aby bolo popieranie Holokaustu považované za trestný čin.

DAVID FIELSEND
David Fieldsend je spoluzakladateľom Siete Európska politika a spoločnosti. Je taktiež manažérom organizácie CARE for Europe, ktorej cieľom je prinášať kresťanské hodnoty do verejného dialógu v Euróskych inštitúciách so zameraním na bioetiku a rodinnú politiku. V roku 1983 bol jednym z kandidátov do Britského parlamentu za okres Falmouth-Camborn. S manželkou Annou majú spolu 3 dospelé deti a 3 vnúčatá. Je licencovaným prednášajúcim Cirkvi Anglicka a členom diecéznej synódy pre Európu. 

KEVIN BRIDGES
Kevin je v službe na plný úvazok už 23 rokov. Pôvodom je z Anglicka, ale posledných 18 rokov žije v strednej Európe. Okrem toho, že je tajomníkom Európskej Siete Komunít, precestoval východnú Európu a Áziu, kde vyučoval o obdarovaniach a povolaní. Je ženatý a má jedného mladého syna.

RICHARD VAŠEČKA
Predseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO, stredoškolský učiteľ, kresťanský aktivista, autor viacerých publikácií, líder občianskych a dobrovoľníckych združení. Pochádza z Bratislavy. V Prešove absolvoval štúdium teológie a učiteľstva. S manželkou Martou a štyrmi deťmi žijú neďaleko Žiliny, kde pätnásť rokov pôsobil ako učiteľ na gymnáziu. V politike sa venuje najmä otázkam súvisiacim s rodinou, školstvom a kresťanskými hodnotami. Ako člen Výboru pre obranu a bezpečnosť sa zaoberá tiež brannobezpečnostnými témami a kontrolou spravodajských služieb.

 ANNA ZÁBORSKÁ
Anna Záborská je konzervatívna poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) za Kresťanskodemokratické hnutie. Patrí k najvýraznejším osobnostiam EP presadzujúcich ochranu života, rodiny a práv rodičov vychovávať svoje deti podľa svojho svedomia. Je spoluzakladateľkou Fóra života a dlhodobou aktívnou členkou jeho predsedníctva. Je predsedníčkou Slovenskej spoločnosti pre rodinu a patrónkou projektu „Zachráňme životy“ na pomoc tehotným ženám v núdzi a ich deťom.

JEFF FOUNTAIN
Jeff Fountain je predsedom okrúhleho stola Nádeje pre Európu a riaditeľom kongresu NÁDEJ II. Pochádza z Nového Zélandu, ale v Európe žije už viac než 35 rokov. Je držiteľom holandského pasu. Po 20 rokoch pôsobenia ako európsky riaditeľ YWAM sa vzdal svojho miesta preto, aby založil Schumanovo centrum Európskych štúdií, ktoré je pobočkou University Národov. Spolu s manželkou Romkje žije v Heerde v Holandsku. Má 3 dospelých synov, jednu adoptovanú dcéru, 2 nevesty a jednu vnučku.

ANNA VEREŠOVÁ
„Budúcnosť Slovenska bude iba tak silná, ako pevné a prosperujúce budú jej rodiny. Prijmeme opatrenia na skutočnú podporu rodiny a zosúladenie rodinného a pracovného života rodičov.” Anna je riaditeľkou zariadenia núdzového bývania pre ženy s deťmi v kríze a odbornou garantkou vykonávania opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a špecializovaného poradenstva. Je aktívna vo Fóre života a v Aliancii za rodinu. Má 51 rokov.

LEO VAN DEOSBURG
je riaditeľom ECPM zodpovedným za Európske záležitosti a ako politický poradca pracuje pre ECPM už od roku 2006. ECPM je európskou politickou stranou, ktorá pomáha členom Európskeho parlamentu (EP). Leo je tiež výkonným riaditeľom inštitútu Dignitatis Humanae a vrchným tajomníkom pracovnej skupiny Ľudská dôstonosť, ktorá pôsobí v EP. Má bohaté skúsenosti v Európskych záležitostiach, obzvlášť vo veciach týkajúcich sa legislatívy EÚ v oblasti bioetiky, Ľudskej dôstojnosti a rozvoja paliatívnej zdravotnej starostlivosti na európskej úrovni. V Holandsku je aktívny aj vo veci budovania povedomia o negatívnych a nebezpečných vplyvoch liberálnej politiky eutanázie.

Close Menu
×
×

Cart