Štefánik: Evanjelik, ktorý stál pri zrode nášho národa

Štefánik: Evanjelik, ktorý stál pri zrode nášho národa

Slovenskí europoslanci Anna Záborská a Branislav Škripek (Kresťanská únia) si dnes pripomenuli sté výročie úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika.  Život tejto významnej slovenskej osobnosti je podľa nich dôkazom veľkého významu Evanjelickej cirkvi a ňou formovaného rodinného prostredia pre slovenskú štátnosť a národnú hrdosť v 19. a 20. storočí.

Štefánikove intelektuálne založenie a národné povedomie má korene v jeho evanjelickej výchove v rodine. Katolícke a evanjelické farnosti, zbory, rodiny a neskôr aj laické spoločenstvá a hnutia zohrávali kľúčovú rolu pri budovaní a zachovaní dnešnej podoby slovenskej spoločnosti“, pripomenula Anna Záborská, predsedkyňa Kresťanskej únie (KÚ) a líderka kandidátky do Európskeho parlamentu. Podľa nej je Štefánikov život dôkazom toho, že vplyv viery na politiku je prínosný a osožný.

Ak dnes hovoríme o dôležitosti návratu ku kresťanským hodnotám na Slovensku a v Európe, je to preto, lebo nám záleží na zdravej a prosperujúcej občianskej spoločnosti, v ktorej majú miesto všetci. Vnútorná súdržnosť, úcta k vlastnému národu a dobré vzťahy medzi ľuďmi bez ohľadu na názorové rozdiely sú nutnosťou v Európe, ktorá dnes hľadá silnú spoločnú víziu do budúcnosti“, zdôraznil Branislav Škripek, ktorý sa tiež uchádza o znovuzvolenie.

Dlhodobým cieľom KÚ je uvádzať do politiky novú generáciu veriacich mladých politikov všetkých konfesií, ktorí budú rozvíjať kresťansko-demokratickú tradíciu v  21. storočí. 

Predsedníčka Kresťanskej únie sa v sobotu 4. mája zúčastní na slávnosti pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Začiatok podujatia je o 8.00.

Close Menu
×
×

Cart