Vybraté dane nemajú slúžiť na platenie potratov a na obchod s orgánmi potratených detí

Vybraté dane nemajú slúžiť na platenie potratov a na obchod s orgánmi potratených detí

V sobotu sa v Bratislave pred centrom Slovenskej spoločnosti pre plánované rodičovstvo konalo protestné zhromaždenie. Táto spoločnosť, ktorá je podporovaná aj súčasnou slovenskou vládou je v úzkom kontakte s Medzinárodnou federáciou pre plánované rodičovstvo.

Spoločnosť International Planned Parenthood, ktorá pôsobí v EÚ a aj v USA,  sa dostala do pozornosti na základe videí, ktoré popisovali otrasné praktiky potratov a nasledovného predaja orgánov potratených detí. (napr.: http://postoy.sk/content/predavaju-organy-nenarodenych-odhalila-skryta-kamera)

Branislav Škripek povedal: “Musíme pomenovať veci správnym menom. Nejde tu o predaj tkanív, ako sa niektorí predstavitelia tejto spoločnosti snažia vysvetliť, ale o predaj orgánov  detí, ktoré boli zabité v lone matky. Takže, najprv zabijú dieťa a potom predajú jeho orgány. A toto všetko je hradené z peňazí daňových poplatníkov, či už v EÚ alebo v USA. Takéto zverské praktiky sa musia okamžite ukončiť.”  Spolu s kolegami budú vyvíjať tlak na Európsku komisiu, aby činnosť spoločnosti Planned Parenthood nebola financovaná z daní obyvateľov krajín Európskej únie.

Američania nechcú, aby z peňazí daňových poplatníkov boli hradené potraty. Preto viaceré štáty USA prijali opatrenia, ktoré majú tomu zabrániť. Viac na tomto linku (text je v angličtine)

http://www.adflegal.org/detailspages/blog-details/allianceedge/2015/08/14/states-leading-washington-d.c.-on-defunding-planned-parenthood#Planned+Parenthood

Reportáž z protestného zhromaždenia:

http://postoy.sk/content/protest-pred-sidlom-pro-choice-krvave-rukavice-aj-fotka-pietruchovej

 

Pridaj komentár

Close Menu
×
×

Cart