collegetribune.ie

Vyjadrenie Branislava Škripeka k výsledkom írskeho referenda

 

Výsledky írskeho referenda o tom, aby boli  sobáše medzi lesbami a gejmi uznané v ústave, chápem ako snahu človeka  prerobiť Bohom daný prirodzený poriadok vecí.

Manželstvo je prirodzený zväzok muža a ženy.

Spoločenská kampaň v Írsku podporujúca  hlavne liberálne názory bola mohutná a  druhá strana nemala vytvorený rovnocenný priestor. Podobne ako tomu bolo pri našom referende. Nepovažujem to za správne, ani v súlade s demokratickými princípmi. Preto som s ďalšími europoslancami vyzval prezidenta Európskeho parlamentu aby v tejto veci zasiahol.
Branislav Škripek (OĽaNO)

člen Európskeho parlamentu

2 comments

  1. To nemozete mysliet vazne. Druha strana hlavne reprezentuje najvacsia cirkev na zemi – katolicka cirkev. Ak to nie je dostatocny platform, tak neviem. Mohli hlasovat na jeden specificky navrh, a tym spravili svoje rozhodnutie. Mozno to nemate radi, ale co, ze proti demokratickym principom?!

  2. Tak ako mame kazdy svoju vieru (akebo nemame) tak mame aj svoj nazor. Demokraticke principy su aj o tom aby mohol zazniet nazor aj taky ktory moze byt pre niekoho neprijemny. Co som tym chcel povedat? Nic, iba ze klud a trosku tolerancie k ludom s inym nazorom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *